Eesti kuurortravil on pikk ja ainulaadne ajalugu. 1838. aastal avati Pärnu rannas vanast kõrtsihoonest ümber ehitatud supelasutus, kus soovijad said soojendatud merevee vanne. Seda aastat loetaksegi Pärnu kuurordi sünniaastaks.
Kuurortravi on taastusravi valdkond, mis keskendub terviseprobleemide kompleksseks raviks. Kuurortravil viibija taastusraviplaan on koostatud erinevatest raviprotseduuridest, mis koostöös annavad tihti parema tulemuse, kui lihtsalt passiivselt tableti võtmine või ainult ühe ravivõtte kasutamisest saadav kasu. Kuurortravi abil on võimalik saavutada lühem tervenemise periood ja leevendada kaebusi tulenevalt kroonilistest haigustest. Soodsalt mõjuvad ka asukohamuutus, harjumuspärasest elu- ja töökeskkonnast eemaldumine, puhkus, looduslähedus. Kõik kuurortravis kasutatavad ravimeetodid on teaduslikult tõendatud tulemuslikkusega ning kogu tegevus toimub tervishoiutöötajate valvsa pilgu läbi.
Kaasajal on kuurortravi eesmärgiks juhtida inimesi arendama tervislikke harjumusi, et haigusi ennetada ning tervist taastada. Kuurortravi on võimalus puhkuseks ja taastumiseks, puhkaja jaoks on tema individuaalse puhkuseprgrammi raames ühendatud tervikuks spaa- ja raviteenused, tervislik toitumine, mugav majutus, erinevad sportimis- ja meelelahutusvõimalused ning jalutuskäigud kaunites parkides.